2019 güncel liste: Instagram gönderilerini keşfete düşürme yolları

2019 güncel liste: Instagram gönderilerini keşfete düşürme yolları
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (15 kişi oy verdi)
Ortalama puan: 3,27

Loading...

Dijital pazarlamanın en trend araçlarından biri olan Instagram’da fotoğraf veya videolarınızı keşfete düşürebilir ve hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Bu rehberimizde sizlere Instagram’da keşfete nasıl çıkılır, keşfete düştüğünüzü nasıl anlarsınız ve keşfete düşme hilesi var mı onlardan bahsedeceğiz.

Instagram’da fotoğrafları ve videoları keşfete düşürme

Keşfete çıkmak için net kurallar olmasa da bazı hususlara dikkat ettiğinizde gönderilerinizin keşfete düştüğünü istatistikler aracılığı ile görebilirsiniz.

Paylaşımlarınızın keşfete düşmesi için kurumedya.com üzerinden satılan etkileşimli ve keşfet etkili olan izlenme hizmetlerinden satın alımı gerçekleştirebilirsiniz. Bunlar ciddi oranda profilinize katkı sağlayacaktır. Instagram keşfete düşme için aşağıdaki önerileri mutlaka denemelisiniz.

İçerik

Keşfete çıkmak için öncelikle içeriğinizin gerçekten çok iyi olması gerekiyor. İlgi çekici ve farklı içerikler her zaman daha çok dikkat çekmiş ve kullanıcılar tarafından etkileşim sağlamıştır. Video ise farklı videolar paylaşmaya fotoğraf ise daha dikkat çekici ve oldukça albenili olmalıdır. Burada fotoğraflarınıza filtreler uygulayabilirsiniz.

Bu aşamada daha önce yazmış olduğum Instagram takipçilerinizi artırabileceğiniz 21 uygulama adlı konumuzu inceleyebilirsiniz.

Metin

Kullanıcılar gittiğiniz yerler ya da paylaştığınız yerler hakkında bilgi sahibi olmak isterler. Örneğin bir seyahat sayfası iseniz paylaşılan mekan hakkında bilgiler verebilirsiniz.

 

Örnek olarak bu görseli inceleyebilirsiniz. Balat hakkında fotoğraf paylaşılmış ve daha sonra gezilecek yerler hakkında da bilgi verilmiş.

Bu tür bilgilendirici yazılar kullanıcılar arasında etkileşimi artırabilir.

Konum

Konum eklenen gönderilerin keşfete düşme olasılığı daha fazladır. Keşfetteki gönderiler incelendiği takdirde çoğunda konum olduğu görülmektedir.

Etiket

Paylaşımlarınıza etiket ekleyerek konu etiketlerinde çıkmasını sağlayabilirsiniz. Erişimi ve gösterimi artıracağı için size keşfet yolunda büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Paylaşımlarınızda konu ile alakalı etiketler kullanmaya özen gösterin. İlgisiz ve aşırı derecede kullanılan etiketler bir süre sonra sizi etiket yasağına götürebilir.

Paylaşım zamanı

Ayarlar > İstatistikler  > Hedef Kitle > Takipçiler sekmesinden takipçilerinizin hangi günlerde hangi saatlerde daha çok online olduğunu görebilirsiniz.

Böylelikle paylaşımlarınızı buna göre belirleyebilir ve en çok etkileşim alacağınız saatte paylaşım yapabilirsiniz.

Sosyal medya yönetim araçları ile gönderilerinizi zamanlayabilir veya istatistiklerini ölçebilirsiniz.

Bu maddeler gönderilerinizi nasıl paylaşmanız gerektiği ile ilgili konulardı. Bunları uygulayarak bir adım öne geçebilirsiniz.

Peki bu maddeleri uyguladım ama keşfete düşmedim, ne yapabilirim?

Yorum ve beğeni

Keşfete düşmenin en önemli maddelerinden biridir. Beğendiğiniz sayfaların altına yorumlar yaparak etkileşime girebilirsiniz. Siz yorum yaptıkça emin olun onlar da size kesinlikle dönüş sağlayacaktır.

Bu işlem size keşfete düşme yolunda en büyük engeli aşmanıza yardımcı olacaktır.

Gruplar

Yorum ve beğenileri tek tek yapmak istemiyorsanız keşfet gruplarına üye olabilirsiniz. Genellikle 20-50 arası kişiden oluşan bu gruplarda gönderilerinizi paylaşarak yorum ve beğeni yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Böylelikle her gönderiye yorum alabilir şansınızı artırabilirsiniz.

Keşfet gönderilerine yorum

Sadece ilgili sayfalara değil keşfetinizde çıkan gönderilere de yorum yapmanız gerekmektedir. Bunu denedim ve olumlu sonuçlar aldığımı söyleyebilirim.

Örneğin: Yönetmiş olduğum @simdiburadaolsak sayfasının keşfet bölümünden bir bölüm. Bu gönderilere yorum yaparak keşfet olasılığımı artırabilirim. Sizler de bu tür denemeler yaparak keşfete çıkma şansınızı artırabilirsiniz.

Yüksek takipçili sayfalara yorum

Sizden fazla takipçili olan sayfalara yorum atarak dönüş yapmalarını sağlayabilirsiniz. Sayfa büyüklüğüne göre 100B-500B arası sayfalara yorum atabilirsiniz.

Size dönüş yaptıklarında büyük bir avantaj yakalamış olacaksınız.

Erişim & Gösterim

Erişim: Gönderilerinin herhangi birini gören tekil hesap sayısıdır.
Gösterim: Tüm gönderilerinin toplam kaç kez görüldüğü.

Kaydet

Gönderilerin kaç kişi tarafından kaydedildiğini gösteren içeriktir.

Son 3 maddeyi en sona bıraktım çünkü ilk maddeleri uygulayarak bunları artırabilirsiniz. Bu üçü gerçekleştiğinde gönderileriniz keşfete düşecektir.

Keşfete düşmenin temel mantığı: Kısa süre içerisinde gönderilerin almış olduğu erişim ve kaydet sayısı 

Instagram keşfete düşürme hilesi var mı?

Çoğu firma gönderilerini keşfete düşürmek için izlenme satın almaktadır. Kısa sürede içerisinde izlenme sayısı artan ve kaydedilen gönderiler keşfete düşmektedir.

Sizler de bu tür hizmet veren yerlerle iletişime geçerek Erişim + Kaydet + İzlenme paketlerinden satın alabilir ve keşfete düşebilirsiniz.

Hiç bunlarla uğraşmak istemezseniz de sayfanızı doğal yollarla büyütebilir ve ilgi çekici paylaşımlarla keşfete düşebilirsiniz.

Keşfete düştüğümü nasıl anlarım?

Gönderilerin keşfete düştüğünü anlamak için öncelikle işletme hesabına geçmiş olmanız lazım. İstatistikler bölümünden ise daha sonra tüm ayrıntıları görebilirsiniz.

Instagram’da çok bilinen hesaplardan biri olan @birgezginesor adresinin keşfete düşen gönderilerinden biri.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sizler de bu tür istatistikler aracılığı ile keşfete çıkıp çıkmadığınızı görebilirsiniz.


Seodershanesi.com kurucu ortağı. Uzun zamandır Arama Motoru Optimizasyonu ( SEO ) konusunda ulusal haber sitelerine ve kurumsal sitelere hizmetler vermekte. Bildiklerini paylaşmaktan mutluluk duyar.    Çalışkan: 🤓 Pozitif: 😌 Güleryüzlü: 😀

Yorumlar

 1. Çok güzel anladım ben teşekkür ederiz

 2. Merhaba öncelikle güzel bilgileriniz icin tesekkurler. Benim istatiski bilgilerimde kesfet den yazmamakta diger diye bölüm bulunmakta. Ama kesfettde gorselimi gorenlerde var oldugunu arkadaşlar dan duydum. Sizce sorun nedir ve nasil bunu cozebilirim. Bilgi verebilirseniz cok mutlu olurum. Sayfa ismim @pelinakdenizphotography

  • Merhaba,
   Bunu iki türlü açıklayabilirim.

   Birincisi: Keşfetten gelen rakam diğer istatistiklerden gelenlerden az ise göstermeyebilir. Örneğin: Profilden gelen 15 ama keşfetten gelen rakam 14 ise profildeni gösterebilir.
   İkincisi: Diğer sekmesinin de keşfet rakamlarını gösterdiği söyleniyor. Yani sizi keşfette görüp gelenler de çoğu zaman Diğer sekmesinde gösterilebilir.

   Umarım faydalı olabilmişimdir.

 3. Bülent Demir : Eylül 10, 2019 at 11:26 am

  Merhaba bir kullanıcının fotoğrafını Keşfete düştüğünü görmesi mümkünmüdür

  • Merhaba,
   istatistiklerden kendi fotoğrafınızın keşfete düşüp düşmediğini görebilirsiniz.
   Ancak başkasının fotoğrafının düşüp düşmediğini görmeniz mümkün değil, ancak tahmin edebilirsiniz.

 4. Merhaba ben önceden tanıtımdan daha çok beğeni alırken artık alamıyorum İnsta beni kara listeye aldı sanırım biraz takipçi satın almıştım bu durumu nasıl çözebilirim

  • Öncelikle takipçi satın almamanızı önerebilirim. Takipçi satın alındığında gönderiler beğenilmezse daha az kişiye gösterim sağlanıyor. Bu da organik takipçilerinizin bile gönderiyi daha az göreceği anlamına geliyor. Diğer yandan sponsorlu reklamlarda fotoğrafın kalitesi, konusu veya sizin seçtiğiniz hedef kitle ilgili parametreler söz konusu olabilir. Daha az beğeni alıyorsa bunlara dikkat etmenizde fayda var bence. Son olarak ise güncellemelerden de kaynaklı olabilir. Son zamanlarda yapılan güncellemeler, çoğu sayfayı olumsuz etkiledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir